alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Spoločne na Minčol 1364 (TOURISM) / SLOVAKIA

Prvá tohtoročná akcia je úspešne za nami. Turisticky často navštevovaný vrchol Malej Fatry s výškou 1364 metrov nás neodradil ani za zhoršeného počasia.

Na túru ľahšieho charakteru sa nás tentokrát zišlo bezmála tridsať. Atmosféru sme rozbehli novoročným prípitkom a vydali sa dolinou k nástupu pod Minčol. Opäť sa zišla super partia ktorej neprekážalo sychravé počasie, dážď so snehom a silný vietor na vrchole, ktoré tvorili prognózu daného dňa.

Hodinovú chôdzu dolinou vystriedal svižný stupák, ktorý zahrial každého. Postupne s výškou pribúdal aj sneh, ktorého bolo miestami cez pol metra. Chodník bol vyšliapaný hromadnými akciami z pred pár dní a uľahčoval nám cestu až na samý vrchol.

Ten sme postupne začali dosahovať všetci. Spoločná vrcholová fotka, vymrznuté líca a môžeme ísť spokojní naspäť. 

Cesta dole bola plná spoločného humoru a smiechu. Ani nevieme ako sme sa ocitli opäť na začiatku.

Počasie nám síce veľmi naklonené nebolo, ale atmosféra medzi nami bola o to lepšia. Vážime si záujem ľudí o turistiku s nami aj  ochotu cestovať na naše výstupy z rôznych končín slovenska.

Peter Babjak

Členovia akcie: Anton Líška, Pavol Grofčík, Martin Horčík, Tatiana Vančová, Zuzana Kavecká, Andrej Slávik, Martina Pôbišová, Zuzana Loncová, Peter Matušík, Peter Babjak

Akcia uskutočnená: 04.01.2020COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén