alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Spoločne na Šíp 1170 (Tourism) / Slovakia

Prvú decembrovú púť sme uskutočnili spoločne s ďalšími štyrmi nadšencami turistiky, ktorých neodradí studený vietor, mínusové teploty, či dokonca ani biele vločky.

Zraz sa uskutočnil v Stankovanoch na železničnej stanici. Po krátkej príprave sme sa vydali na výstup na Šíp, ktorý nám trval niečo cez 2 hodiny.

Okrem našich pádov na lade padali aj vtipné hlášky. Ráz krajiny sa postupne menil na čoraz viac zasneženú a my sme postupne začali nachádzať krásu zimnej prírody aj v nie moc priaznivom počasí na výhľady. 

Cestou k vrcholu sme zastavili pri mohutnej skale, ktorá v sebe ukrýva malú jaskyňu. Silná námraza pozrieť sa do nej nás odradila, ale skúsime to ešte niekedy v budúcnosti.

Vrcholová fotka na Šípe a hromadný presun na Zadný šíp, kde nás už čakal osamelý vysoký kríž, ktorý si máte možnosť všimnúť už z diaľky cestou autom.Niet širokouhlého objektívu, kríž by na fotke s nami nebol…

Následne sme sa vydali zasneženou cestou do osady Podšíp. Podstatne zasneženejšia časť kopca vytvárala fascinujúce pohľady na všetko biele navôkol. 

Osada Podšíp je známa najmä vďaka svojim nádherným dreveniciam, ktoré uchvátili i nás. Po krátkej fotografickej prestávke a dúškoch teplého čaju, sme sa vydali do východzieho bodu v Stankovanoch. Túra ubiehala svižným tempom a radíme ju medzi oddychové.

Všetkým  ďakujem za úžasné spríjemnenie dňa a prajem si aby podobných túr, či výstupov bolo ešte veľa.

Martina Pôbišová

Členovia akcie: Alena Dolníková, Vitalii Izai, Martin Horčík, Ivana Kováčová, Martina Pôbišová

Akcia uskutočnená: 07.12.2019COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén