alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING ORGANIZATION

Potulkami Malou Fatrou (Tourism) / Slovakia

Malá Fatra je jadrové pohorie na severe Slovenska v Žilinskom kraji. Je súčasťou krajinného celku Fatransko-tatranskej oblasti, ktorá je súčasťou Vnútorných Západných Karpát. Po VysokýchNízkych Tatrách a Oravských Beskydách je štvrtým najvyšším pohorím s bohatou a pomerne zachovalou západokarpatskou prírodou. Významnú časť pohoria v krivánskej časti Malej Fatry zaberá Národný park Malá Fatra.


Nutkavá potreba nadýchať sa výhľadov nás s Rišom zaviedla do národného parku Malá Fatra na náš často navštevovaný hrebeň Malej Fatry. Zimné obdobie je najkrajšie pre Malú Fatru a úkazy v slnečnom počasí v mnohom pripomínajú naše alpské výstupy.

Malá Fatra je pre nás vhodným miestom na kondičné tréningy pre naše akcie.  Kriváňska Fatra patrí medzi najvýznamnejšie slovenské turistické oblasti. Momentálne sa pripravujeme na Ukrajinskú Hoverlu a prechod hrebeňa nám príde vhod.

Zo Snilovkého sedla pokračujeme cez Veľký Kriváň cez Sedlo bublen na Malý Kriváň, ktorý je osadený pomníkom z čias komunizmu. Tu stratávama množstvo turistov, ktorý využili dnešný krásny deň taktiež na krásnu turistiku. Naša cesta pokračuje smerom k Suchému, ktorý je posledným vrchom našej hrebeňovky po ktorom sa už len schádza na Chatu pod Suchým. Tu sa stretávame so známymi tvárami obsluhy a po krátkom občerstvení schádzame do Nezbudskej lúčky, kde nasadáme na vlak a ukončujeme náš krásny sobotný prechod.

Peter Babjak


 


Členovia výstupu: Richard Andreanský, Peter Babjak       

Akcia uskutočnená: 03.03.2018 

Alpine Rock

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén