alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Paklenica 2019 (CLIMB) / CROATIA

Naša krátka ale intenzívna dovolenka plná zážitkov začala v pondelok večer, kedy sme plne naložení vyrazili zo Žiliny smer Chorvátsko. Po malom nedorozumení na maďarsko-chorvátskych hraniciach, keď sme sa snažili podplatiť hraničnú políciu dvadsať eurovkou, sme ráno o šiestej dorazili do cieľa. Alebo si to aspoň mysleli. Google maps si s nami na chvíľu zavtipkoval, ale nakoniec sme predsa len dorazili tam, kde nás aj očakávali. Po tom, ako sme sa ubytovali, prichádzala do úvahy jediná možnosť – schladiť naše rozhorúčené telá v mori.

Tento liek na teplo sme aplikovali pravidelne a intenzívne celú dovolenku. Samozrejme, že sme sa venovali aj aktivite, kvôli ktorej táto dovolenka hlavne vznikla – lezenie v národnom parku Paklenica. Druhý deň sme sa vybrali na skaly až neskoro popoludní, pretože predsa len nie sme jašterice a vyhrievanie sa na skalách nám nerobí až tak dobre, a múdro sme to vymysleli. Skaly boli v chládku a lezenie nám išlo od ruky. Aj od nohy. Vyliezli sme  mnoho jednoduchších aj zložitejších ciest v rôznych dĺžkach. Naspäť nás zahnal až súmrak.

Ďalší deň sme išli na skaly už od rána, ale situáciu zachraňovali jazierka v parku, ktoré mali príjemnú teplotu 18 stupňov celzia a teda lezenie sme prekladali čľapkaním sa. Zasa sme toho veľa poliezli a vychutnávali si nekonečné možnosti, ktoré Paklenica ponúka.

Predposledný deň pred odchodom sa niesol v spoznávaní blízkeho okolia a atrakcií aby sme do budúcna mali zmapované všetky možnosti. Samotný rozlúčkový večer bol socializačný s dlhým ponocovaním.

Bolo to skvelých päť dní plných skvelých aktivít, skvelých ľudí, grilovania, kúpania, opaľovania a zábavy. A budúci rok určite zdvojnásobujeme dĺžku aj zábavu.

Katarína Babjaková

Akcia uskutočnená: 24.06.2019 – 30.07.2019COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén