alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Alpine Rock

Alpine Rock je občianske združenie zamerané na horolezectvo a pohyb vo vysokohorskom teréne. Za krátky čas pôsobenia si podmanilo veľa sledovateľov a priaznivcov vďaka svojim projektom a realizáciou svojich výstupov tímového charakteru. Inovatívnou formou prístupu a cieľavedomosťou jednotlivcov sa postupne zaraďuje medzi vyhľadávané organizácie v oblasti horolezectva a alpinizmu.


Peter Babjak

 

Bez cieľa to nejde. Alpine Rock som založil v snahe dosiahnuť ten svoj. Som rád, že Alpine Rock rastie podľa mojich predstáv. Dosiahli sme už pomerne mnoho a verím, že je to len začiatok dlhej cesty a jedného veľkého dobrodružstva. Čas je neodkladný a ten strávený v horách je mojou náplňou. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú, veria mi, dôverujú na lane a pomáhajú s realizáciu mojich snov.


Peter MatuŠÍK

 

Hory mi dávajú voľnosť a slobodu. Prekonávam tam svoje limity a spoznávam sám seba. Cestou do hôr spoznávame nových ľudí a veľa blízkych priateľov na ktorých sa dá spoľahnúť. Pri lezení rád posúvam hranice svojich fyzických možností. Alpine Rock nám tieto zážitky a možnosti vytvára a za to ďakujem.


FRANTIŠEK NEMEC

 

Do Alpine Rock som sa dostal hľadaním spôsobu ako sa dostať do výšok a na miesta kam ako jednotlivcovi by bolo obtiažne. Alpine Rock mi dáva veľa možností dosahovať nové ciele, vytvárať nové priateľstvá a zažiť ďalšie dobrodružstvá. Teším sa na spoločnú cestu.


     HISTÓRIA ALPINE ROCK

2014 – Alpine Rock ako myšlienka vznikla v roku 2014. Jednalo sa o víziu posunúť turistiku do masívov veľhôr, ľadovcov, vysokohorskej turistiky a horolezectva. Zároveň bolo cieľom nájsť cestu k dosiahnutiu cieľov aj pre bežných ľudí s motiváciou a chuťou podieľať sa na rozvoji Alpine Rock.

2017 – Po absolvovaní mnohých horolezeckých kurzov, tatranských a alpských výstupoch sa v roku 2017 vízia postupne stala realitou. Bolo založené občianske združenie schválené ministerstvom vnútra.

Vznikol základný tím s rýchlo rastúcou tendenciou a skúsenosťami.  Skupinové tréningy na lezeckých stenách, výstupy na vrcholy rôznych obtiažností a nadmorských výšok za rôznych podmienok učinili stále sa posúvajúce limity jednotlivcov.

2018Vedenie Alpine Rock prešlo viacerými zmenami. Dve miesta nahradzujú Peter Matušík a František Nemec s ktorými sa počet akcií ku koncu roka vyšplhal na 50 a počet členov na 30.

Alpine Rock si za dobu pôsobenia získal mnoho partnerov, veľké množstvo sledovateľov a priaznivcov. Prínosom pre spoločnosť sú hodnotné zábery, videá z jednotlivých výstupov a projekty vysokých kvalít.

2019 – Začiatkom roka 2019 Alpine Rock spoznáva verejnosť aj mediálne. Objavujú sa prvé články v novinách a Alpine Rock vytvára prvú výstavu horolezectva svojho druhu na slovensku s vysokou návštevnosťou. Sú organizované inovatívne letné aj zimné kurzy pre členov s názvom ARST a ARWT.

V polovici roka Alpine Rock rozrastá svoje pôsobenie o ferratové akcie. V pláne sa črta námet aj  na horskú cyklistiku ako adrenalínový a kondičný doplnok. Do prevádzky sa dostáva vlastný ploter a termolis na výrobu propagačných predmetov a vlastných tričiek.

Alpine Rock mení svoje oficiálne logo na zjednodušené. Nové logo prináša moderný dizajn, úsporu času, financií a náročnosti výroby.

Koncom roka 2019 vytvára svoju prvú kolekciu tričiek pod názvom Alpine Rock – High Tatras predstavenú verejnosti. Vzniká paralelný projekt s Alpine Rock s názvom Slovensko na tričkách.

V novembri sa uskutočňuje prvá turistická akcia pre verejnosť s cieľom na Veľký Choč. Účastní sa jej 15 turisitov. 

2020 – Alpine Rock začína v novom roku s dvadsiatimi členmi. Za sebou má na konte 76 akcií. Takisto zatiaľ najväčšiu akciu s názvom Spoločne na Minčol , kde na vrchol vystúpilo 29 turistov.

Prebieha príprava na druhú výstavu venovanú horskému záchranárstvu pod názvom Anjeli na horách. Na projekte spolupracuje Alpine Rock s Horskou službou Malá Fatra. 

Sme otvorení novým výzvam


   COPYRIGHT: ALPINE ROCK

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén