alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

MONSTER K2 BRATISLAVA (CLIMB) / SLOVAKIA

Dlho plánovanú návštevu jednej z najzaujímavejších lezeckých stien s názvom Monster, ktorá vyniká svojím atraktívnym výzorom a lezeckými líniami sme navštívili v počte ôsmich lezcov Alpine Rock. Táto stena, ktorú prevádzkuje sieť  lezeckých stien K2 sa nachádza v našom hlavnom meste v Bratislave.

Tesne po nedeľnom otvorení haly sme naklusali dnu a po krátkom rozhliadnutí sme už stáli pod majestátnou sochou, týčiacou sa do výšky 15 metrov. Ako prvú nám Monster hneď podal jeho ľavú ruku, ktorej visiaca časť  meria 5 metrov a ponúka na zahriatie cesty obtiažnosti 5 a 6. Celková lezecká plocha Monstera ma 150m2 a žilinských kamarátov a projektantov z Anatomicu stála veľa úsilia. Skúšame množstvo obtiažnejších, zaujímavých a vysilujúcich ciest so spodným istením až do vyčerpania. Celkovo sa jedná o stredne náročný typ lezeckej steny. Ale krásnej steny. Celkovú atmosféru z lezenia dotvárajú farebne meniace sa oči.

Vyskúšali sme samozrejme aj ostatne lezecké steny, komíny, samoisty a boulder. Hala nás celkovo veľmi milo prekvapila a myslím, že každý z nás si do sýtosti zaliezol, našiel si to svoje a ostanú mu pekné spomienky na dnešný deň. Z Bratislavskej K2 máme veľmi dobrý dojem a určite sa sem skôr či neskôr radi vrátime.

Peter Babjak

Členovia akcie: Ján Lehen, Anna Tužinčinová, Jozef Bajaník,  Tomáš Orieščik, František Nemec, Peter Matušík, Peter Babjak

Akcia uskutočnená: 24.02.2019COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén