alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

MALÁ FATRA (TOURISM) / SLOVAKIA

Malá Fatra bola nami v našich začiatkoch  veľmi navštevovaná. Postupne sme jej návštevnosť kvôli iným pohoriam rapidne znížili ale nezabudli na ňu. Vždy nám dala niečo očarujúce a bolo tomu tak aj teraz. V Krivánskej Fatre sa nachádzajú najvyššie vrcholy Malej Fatry – Veľký Kriváň a Malý Kriváň, podľa ktorých táto časť dostala svoje pomenovanie. Veľkú časť Krivánskej Fatry tvorí Národný park Malá Fatra . Má bohatú a zachovalú prírodu. Krivánska Fatra patrí medzi najvýznamnejšie slovenské turistické oblasti. 

Zimná turistika v zanechá v človeku dojmy a pohľady, ktoré s ním zostanú po celý život. Mnoho pohľadov na preveje človeka myšlienkami presunú až do Álp a pritom sa stále nachádza v Malej Fatre. Kriváňska časť malej Fatry počnúc Snilovským sedlom a končiac Strečnom je kránou a nenáročnou turistikou, ktorú pri vhodnej výstroji a vhodnom počasí možno doporučiť aj menej skúseným alebo začínajúcim turistom. Jedná sa o lavínový terén a je nutné sa vopred informovať o stupni lavínového nebezpečenstva.

Určite sa oplatí sledovať predpoveď počasia a vystriehnúť si jasný alebo polojasný deň a nezabudnúť na slnečný krém s vysokým UV faktorom. Určite treba byť pripravený aj na silný vietor, ktorý je pre Malú Fatru charakteristický.

Peter Babjak

Členovia akcie: Richard Andreanský, Peter Babjak

Akcia uskutočnená: 03.03.2018COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

© 2019 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén