alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Lomnický štít 2634 (VHT) / SLOVAKIA

Druhý tohtoročný výstup na „Deda“ v podaní skvelej partie lezcov s viac či menej skúsenosťami sa opäť vydaril bez problémov.

Birkenmajerove rebro ponúka mnoho zážitkov a za každým je iné. Prognóza počasia na piatok 15.09.2017 bola viac než dobrá. Nízka oblačnosť napovedala, že štíty nad 2200 metrov sa budú nachádzať nad oblakmi čo ale znamenalo, že časť výstupu bude vedená za značne zníženej viditeľnosti a zhoršenej orientácie. Výstup začal v Lomnickom sedle s nasadením prilieb, sedákov a lezeckého materiálu. Nutný bezpečnostný predhovor a ide sa na to. Vedenie celkovo siedmich členov bolo rozdelené na dve družstvá.

Nie sme horskí vodcovia (zatiaľ) ale značné svetové výstupy a skúsenosti s horami vysokými do 6000 metrov nám dali skúsenosti a naučili nás veľa.

Obe skupiny si viedli výborne. Využili základné techniky pohybu po skalách a naučené spôsoby istenia,ktoré v Alpine rock postupom časom na umelých stenách a kurzoch nadobudli. Po prekonaní piatich lanových dĺžiek sme sa v pokročilom čase dostali 25 metrov pod samotný vrchol štítu, ktorého samotná cesta je zaistená reťazami a umelými krokvami. 

Samotný vrchol-Lomnický štít 2634 metrov, výhľady v mračnách si vychutnal každý.

Vrcholové pivko a rýchly zostup Emericiho nárekom na nestihnutú poslednú lanovku….

Z horolezeckého výstupu sa zrazu stala turistika dlhá 10 kilometrov,nutnosť dostať sa do tatranskej Lomnice. Také sú hory… Vždy ponúknu niečo „viac“.

Peter Babjak

Členovia výstupu:  Janka Milatová, Peter Matušík, Jozef Bajaník, Katarína Babjaková, Jozef Holtán, Peter Babjak

Hostia akcie: Monika Kutejová

Akcia uskutočnená: 15.09.2017COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén