alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

ARST (ALPINE ROCK SUMMER TRAINING) 2018

Alpine Rock vytvára vlastné kurzy z oblasti horolezectva a vysokohorskej turistiky pre svojich členov aby zvýšil bezpečnosť akcií a posunul svojich členov vyššie. Alpine Rock summer training ako aj zimná varianta Alpine Rock winter training by sa mali stať každoročnými štandardmi. 

V poradí náš druhý letný kurz zameraný na horolezectvo sa uskutočnil na Belských skalách blízko Žiliny. Jedna z piatich vyhradených lokalít pre horolezectvo na území NP Malá Fatra. Na severnej strane Krivánskej Fatry, v ústí Belskej doliny, nad dedinou Belá, nad pravým brehom potoka. Cieľom kurzu bolo osvojenie  si základných lezeckých techník ako aj zdokonalenie stávajúcich. Vysokohorská problematika bola vedená v samostatných prednáškach. Bezpečnosť na horách, bivakovanie, počasie na horách, laná, karabíny, sedáky, uzly, slučky, aklimatizácia boli horúcimi témami týchto letných dní. Nechýbal ani guláš a výborná nálada, nočná párty pod holým nebom. Osobne ma veľmi teší, že občianske združenie Alpine Rock má stále rastúcu tendenciu a záujem o lezenie a horolezectvo prejavujú stále noví členovia.

Peter Babjak

Členovia akcie: Martin Škrabák, Milan Ďuroš, Andrej Fabiankovič, Peter Matušík, Jozef Bajaník, Dominika Kaisová, Martin Horčík,Eva Kuttnerová, František Nemec, Linda Olejková, Peter Babjak

Akcia uskutočnená: 07.07. – 08.07.2018COPYRIGHT: ALPINE ROCK

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén