alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING ORGANIZATION

Aktuality

Ako občianske združenie sa snažíme zapájať do projektov, upevňovať a byť prospešní ostatným horolezeckým skupinám ako aj všetkým ktorí majú podobné zmýšľanie ako Alpine Rock a chuť niečo vytvárať. Vytvárame vlastné projekty, zúčastňujeme sa a pomáhame pri organizovaní súťaží v lezeckých centrách ako organizačne tak aj mediálne. V tejto sekcii nájdete naše plány, vízie, spolupráce a všetko okolo nášho diania. Chceme aby projekty Alpine Rock boli prínosom verejnosti. Snažíme sa aby aktivity, ktoré vytvárame boli hodnotným odkazom nášho pôsobenia. S pomocou partnerov a podpory sme schopní vytvárať a realizovať projekty nadpriemerných kvalít.


Termotransferový tepelný lis PTC380

Súčasť vyrezávacieho plotru Brother sa stal náš nový termotransferový tepelný lis na na nažehlovanie potlačí a výrobu tričiek Alpine Rock ďalších propagačných predmetov. Lis je určený pre tlač na ploché povrchy, ako sú: tričká, odev, tašky.


ALPINE ROCK UVAŽUJE NAD DRUHOu VÝSTAVOU HOROLEZECTVA

Po úspechu s prvou výstavou, ktorá sa uskutočnila v roku 2019 združenie uvažuje v roku 2020 vytvoriť druhú výstavu v spojení s Horskou službou Malá Fatra. Už teraz sa rozhliadame po možnosti zohnania nových historických artefaktov ako aj po novej zaujímavejšej grafike, ktoré by návštevníkov vtiahli do dejín horolezectva a záchrany v horách.


ALPINE ROCK A Horská cyklistika (MTB)

V roku 2019 Alpine Rock úspešne zaradil medzi svoje horolezecké a vysokohorské aktivity aj Via Ferraty. Tu ale náš potenciál nekončí. Spestrením našich akcií v blízkej budúcnosti bude horská cyklistika (MTB) ako aj akcie zamerané čisto na cyklojazdy v terénoch po hrebeňoch a v prírode.  


Rezací PLOTER BROTHER SCAN AND CUT SDX 1000

Šablóny pre sieťotlač vlastných tričiek, nažehlovacie fólie, nálepky, potlač reklamných predmetov a mnoho ďalšieho… Alpine Rock  disponuje rezacím plotrom Brother SDX 1000, ktorý nám umožňuje vytváranie vlastnej reklamy ako aj prezentáciu partnerov.


NoVÁ POSILA VO VEDENÍ ALPINE ROCK

Od mája 2019 sa Martin Serafín pripája k vedeniu organizácie Alpine Rock. Vďaka Martinovi dokážeme rozšíriť svoj dosah akcií. Postupne začneme zaraďovať aj ferratové akcie ako doma tak aj v zahraničí, zvýšime dosah turistiky a VHT.


ALPINE ROCK TESTUJE NOVÉ LANÁ OD GILMONTE

Dlhodobý partner – firma Gilmonte ako popredný výrobca lán nám na test darovala svoju indoorovú novinku BOOM 9,9mm. Alpine Rock používa výhradne laná Gilmonte už od začiatku svojho pôsobenia. S lanami sme nadmieru spokojní. Pri našich aktivitách používame ako jednotkové tak polovičné laná tejto renomovanej firmy.


ALPINE ROCK VYTVORIL PRVÚ VÝSTAVU HOROLEZECTVA SVOJHO DRUHU NA SLOVENSKU

Dlho pripravovaná výstava s názvom Horám zdar! Ktorá má za úlohu verejnosti predstaviť prierez horolezectva a alpinizmu sa teší veľkej návštevnosti a pozitívnym ohlasom.


EXPEDIČNÉ STANY trimm vision dsl

Alpine Rock doplňuje svoju výbavu o dva expedičné dvojplášťové stany Českej značky TRIMM, konkrétne o model Visiod DSL. Jedná sa o trojmiestne stany určené do náročných zimných podmienok. Stany budú tvoriť základ Alpských výstupov. Jeden z prvých testov v praxi by mali absolvovať pri výstupe na Mont Blanc, Paklenici či kurzoch Alpie Rock.


NAVigÁcia GARMIN ST66

Alpine Rock zadovážil najnovší GPS Garmin ST66 / TOPO Mapy EU, GLONASS, GALILEO, GPS. Jedná sa o najvyspelejší prístroj vo svojej triede. Vďaka tomu sa môžeme púšťať do ďalších, náročnejších projektov.


ŽILINSKÝ VEČERnÍK Ponúkol alpine rocku miesto v novinách

Alpine Rock sa dostáva čím ďalej tým viac do popredia. Osobone si moc ceníme takýto štýl propagácie našich záujmov. Žilinský Večerník nám ponúkol miesto vo svojom 31. čísle, ktoré vyšlo 31.07.2018 v počte 17 000 výtlačkov. Redakcia má záujem s nami spolupracovať aj naďalej. Určite tieto ponuky pri väčších akciách využijeme.


Prenosný  projektor ACER C200

Pre zvýšenie atraktívnosti našich kurzov a akcií bol zaobstaraný prenosný LED projektor ACER C200. Videoprojekcie na chatách a inovatívnych kurzoch prinášajú nové zážitky.


2x BLACK DIAMOND FUEL ICE TOOL

Dopĺňame výstroj o skvele vyvážené nástroje BLACK DIAMOND Fuel Ice Tool. Sú vhodné na mixy, ľadovcové a skalné previsy. Ľahká, ergonomicky tvarovaná hydroformovaná rukoväť odliata z jedného kusu s možnosťou predĺženia gripu. Nástroje budú využívané na kurzoch a zložitých akciách.


Canon EOS 1300D / 10-18mm 18-55mm 75-300mm

Alpine Rock sa posúva v kvalite príspevkov ďalej. Bola zadovážená jedna zo základných zrkadloviek Canon EOS 1300 D spolu s objektívmi širokého a dlhého ohniska pre zachytenie zaujímavejších záberov.


4x MOTOROLA TLKR 82 EXTREME

Komunikácia ako základ. Alpine Rock zadovážil 4x vysielačky Motorola TLKR 82 Extreme pre svoje akcie či už na lane alebo ľadovcoch. Pri viac početných skupinách ako aj pri lezeniach neprehľadných skál a stien sú pre nás tieto prístroje nenahraditeľným pomocníkom. Odolné prevedenie, vodeodolnosť, núdzové svetlo a dlhá výdrž predurčujú vysielačky použiť vo všetkých podmienkach.


Alpine Rock zriaďuje svoj vlastný Cloud (NAS DAT)

Alpine Rock zriadil svoj vlastný cloud ako riešenie do budúcna. Koncentrovaný priestor pre všetkých členov zabezpečuje Synology DS 418j. Osadený je zatiaľ prvým zo štyroch pevných diskov WD RED s kapacitou 4 TB. Členovia tak majú jednoduchý prístup ku všetkým fotkám a videám z akcií, dokumentom a všetkým potrebným informáciam. Týmto bol vyriešený jednoduchý upload a download medzi členmi Alpine Rock. 


Alpine Rock

   COPYRIGHT: ALPINE ROCK

© 2019 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén