alpinerock.sk

SLOVAK MOUNTAINEERING TEAM

Aktivity

Alpine Rock vytvára pre svojich členov podmienky pre ich postupné zdokonalovanie pri pohybe v horskom teréne. Úplným začiatočníkom podávame pomocnú ruku na umelých stenách a postupne ich dostávame z druhého konca lana na prvý. Ľahké skalkárstvo postupne presúvame na ľahšie cesty vo veľhorách a podľa schopností jednotlivcov s nimi vieme ísť ďalej. Tréningy lezenia bývajú pravidelné či už na umelých stenách v prípade priaznivého počasia na okolitých skalách.

Vysokohorská turistika je krásnou horolezeckou disciplínou. Alpine Rock vytvára pre svojich členov stále nové akcie vo Vysokých Tatrách aj v Alpách. Expedične sa zúčastňuje zatiaľ externých akcií na Kaukaze a Sibíri. Technická vybavenosť združenia sa postupne zvyšuje na vysokú úroveň a sme schopní zabezpečiť členom mnoho prvkov potrebných pre úspešne absolvovanie výstupov.

Medzi veľké výhody Alpine Rock ohľadom technického vybavenia patrí aj vlastný NAS DAT server ako aj projekčná technika. Ploter nám umožňuje vytvárať vlastné propagačné popisy, pokročilá fototechnika zas unikátne fotogalérie a dokumentáciu výstupov.

Pre členov vytvárame vlastné horolezecké kurzy. Zimné aj letné horolezecké kurzy pod skratkami ARWT a ARST sa konávajú priamo v teréne, či už priamo na skalách alebo na ľadoch Vysokých Tatier. Podávané sú pokročilé základy s problematikami skalného a zimného lezenia. 

Záchranárske kurzy sú pre členov jednou z priorít. Ako v horách tak aj v bežnom živote je nutné vedieť pomôcť v každej situácií. Alpine Rock sa zúčastňuje kurzov Horskej služby Malá Fatra. Za pomoci skúsených horských a zdravotných záchranárov sme vedení zvládať všetky krízové situácie vrátane transportu zraneného.

Alpine Rock utužuje priateľstvá tímu aj prostredníctvo príležitostných nelezeckých akcií ako je rafting, spoločenské stretnutia, či klasický barbeque.

Pre verejnosť organizujeme horolezecké výstavy na vysokej úrovni, prostredníctvom ktorých má verejnosť možnosť nahliadnuť do sveta horolezectva ako aj do nášho pôsobenia v horách a našich úspechov. Snažíme sa miestami pracovať aj s kamerou a svetlo sveta už uzrelo aj pár krátkych videí o nás a  našich akciách. Do budúcna máme plány s prvými dokumentárnymi seriálmi.

Alpine Rock je združenie vytvorené pre dosiahnutie svojich cieľov a limitov jednotlivcov. Je určené výhradne pre ambicióznych ľudí, ktorí sú pre tím prínosom a pre ľudí s motiváciou na sebe pracovať. Ľahostajný prístup k Alpine Rock nie je tolerovaný a členovia sú odkázaní na kluby s menšími ambíciami.

Peter Babjak   COPYRIGHT: ALPINE ROCK

© 2020 alpinerock.sk

Theme by Anders Norén